Monthly Archives: november 2016

Kremtë festime me rastin e 28. Nëntorit!

Me rastin e festës së 28 Nëntorit, Shkolla Shqipe “NAIM FRASHËRI” dhe e Mësim-Besimit “URTËSIA” do të organizojnë një manifestim solemn me këngë, valle dhe recitime më datën 27. Nëntor 2016 në ora 13:00

Festa do të mbahet në lokalet e Qendrës  Islamike Kulturore Shqiptare në Norvegji në adresën: Sverres gate 8, 0652 OSLO

M I R Ë  S E  V I N I !

kremte-festive

Lajmërim në lidhje me festën e 28. Nëntorit!

Lajmërohen të gjithë prindërit dhe ata që kanë dëshirë të marrin pjesë në manifestimin e 28. Nëntorit 2016, që do të mbahet me datë 27. Nëntor 2016 në ora: 13:00 në lokalin e Qendrës Islamike Kulturore Shqiptare në Norvegji në adresën: Sverres gate 8, 0652 Oslo.

Kërkohet që prindërit e Shkollës Shqipe dhe asaj te Mësim –Besimit t`i sjellin fëmijët në ora 11:00 dhe të ushtrohet me ta ne poezit e ndara ne shtëpi.

Do të pergaditet edhe nje koktel simbolik, dhe sipas mundësive mund të sillni edhe ju ndonjë desertë dhe pije freskuese.

Mirë se vini!

Me respekt,

Këshilli prindorë pranë dy shkolla të QIKSHN’së

kremte-festive

Ktheu në krye të faqesKtheu në krye të faqes

Festat e ardhëshme

Kalendari

< 2018 >
November
MaTiOnToFr
   1234
567
 • Hele dagen
  07.11.2018

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

89
 • Hele dagen
  09.11.2018

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

1011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Festat e ardhshme

< 2018 >
November
 • 07

  Hele dagen
  07.11.2018

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 09

  Hele dagen
  09.11.2018

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 20

  Hele dagen
  20.11.2018

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 28

  Hele dagen
  28.11.2018

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.