Monthly Archives: februar 2017

Shënohet 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës!

Sot në lokalet e QIKSHN -së u mbajtë festë për hirë të Pavarësisë së Kosovës ku dhe nxënësit e shkollës shqipe “Naim Frashëri” dhe të shkollës së mësim-besimit islam “Urtësia” kishin pergaditur program me recitime nga më të ndryshmet.

Prezenca e prindërve si çdo herë i bënë edhe më madhështore takimet e tilla, prandaj edhe kësaj rralle nuk na mungoi prania e tyre!

Këta fëmijë të lindur e rritur në Norvegji është kënaqësi t`i degjosh duke recituar e kënduar atëdheut tonë të dashur, heronjëve tanë, nënave tona e recitime nga më të ndryshmet.

Fjalë rasti patën përfaqësuesit e QIKSHN-së , z.Musa Asani i cili falënderoj të pranishmit dhe njëherit uroj ëer bashkpunim të mirë me Shoqaten Rilindja dhe dy shkollat pranë QIKSHN-ë!

Manifestimi i 17. Shkurtit!

Nxënësit e të dy shkollave pranë QIKSHN’së me program festiv për festën e 17 Shkurtit!

Nesër e Diel më 19.02.2017 duke filluar nga ora 14:00 në lokalet e QIKSHN-së ku shkolla e mësim-besimit dhe ajo e gjuhës shqipe zhvillojnë aktivitetet arsimore, edukative dhe kultulore, do të mbahet program festiv për Pavarësinë e Kosovës!

Në këtë festë janë të të ftuar të gjithë ata që kanë dëshirë të dëgjojnë zërin e fëmijëve të lindur e rritur në gurbet, duke kënduar e recituar për heronjët dhe atëdheun tonë të dashur!

Adresa: Sverres gate 8,  0652 Oslo

Mirës e vini!

Me respekt,

Këshilli prindrorë pran dy shkollave të QIKSHN’së

Ktheu në krye të faqesKtheu në krye të faqes

Festat e ardhëshme

Kalendari

< 2019 >
Mars
MaTiOnToFr
    123
 • Hele dagen
  03.03.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

45678910
11121314151617
181920
 • Hele dagen
  20.03.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

21222324
25262728293031
 • Hele dagen
  31.03.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

Festat e ardhshme

< 2019 >
Mars
 • 03

  Hele dagen
  03.03.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 07

  Hele dagen
  07.03.2019-08.03.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 08

  Hele dagen
  08.03.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 20

  Hele dagen
  20.03.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 31

  Hele dagen
  31.03.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.