Qendra Islamike Kulturore Shqiptare në Norvegji

Urime festa e 28. Nëntorit!

Rikujtesë për pagesën e fondit të kufomës!

Të nderuar anëtarë të QIKSHN-së, Esselamu alejkum – Paqa dhe shpëtimi qoftë mbi ju!                                                      Të nderuar, urojmë që të…

Ditë aktivitetesh në Sprett-Rygge

Sot u realizua me sukses aktivitetit i paraparë me nxënësit e dy shkollave në Sprett-Rygge. Në kuadër të plan programit…

Ndrimi i orës – koha dimrore!

Sonte më 31.10.2020 në ora 03:00 do të bëhet ndryshimi i orës (fillimi i kohës dimrore) dhe ora duhet të…

Urime nata e madhe e Mevludit!

QIKSHN organizon Cageball për rininë më 17.10.2021

Rini e dashur, Mos harroni! Këtë të diele (17.10.2021), duke filluar nga ora 20:00, në mbrëmje, kemi rezervuar fushën për…

QIKSHN organizon Cageball për rininë

E dashura rini, QIKSHN organizon Cageball ditën e Diel më (10.10.2021), duke filluar nga ora 20:00 në Cageball-Nydalen . Ftesa…

Takim me rininë e QIKSHN’së!

Elhamdulillah, dje kishim një takim mbresëlënës me rininë e QIKSHN’së. Në takim, Imami mbajti një ligjëratë të shkurtër rreth rolit…

QIKSHN me imam të ri!

Të nderuar anëtar, QIKSHN ju informon se nga dita e Mërkur më datë 08. Shtator 2021 do të filloj zyrtarishte…

Fillimi i vitit shkollor 2021/2022

Të dashur prindër ju informojmë se sot pas takimit që zhvilluam me mësimdhënësit e dy shkollave, u vendos që nga…

Urime viti i Ri i Hixhrit 1443!

Urime Festa e Kurban Bajramit!

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, shfrytëzojme rastin që në emër të kryesisë dhe imamit të Qendrës Islamike Kulturore…

Vi ønsker at du skal være trygg når du bruker dette nettstedet. Vi benytter cookies for å sikre at du får en best mulig brukeropplevelse og for å hente inn statistikk slik at vi kan analysere hvordan nettstedet benyttes. Vi bruker også cookies for å kunne tilpasse innholdet til deg, og for å kunne målrette annonser til deg.  Trykk «Vis mer» for å lese mer om dette. Vis mer
Accept