Ditë pazari në Grønland!

Qendra Islamike Kulturore Shqiptare organizon shitje të ushqimeve tradicionale në Grøndland, më 17. Maj 2017 nga ora 09:00 deri në orën 19:00.

Do të shërbehet një përzierje të ushqimeve tradicionale shqiptare dhe ushqim skare. Ne gjithashtu do të shërbejmë edhe lloje të ndryshme të ëmbëlsirave, kafe dhe pije të ndryshme freskuese.Shpresojmë se ka shumë nga ju që duan të na ndihmojnë të pregatisim ushqime të nryshme tradicionale shqiptare që të u mundsojmë edhe norvegjezëve dhe të tjerëve që të shijojnë ushqimet tona tradicionale.

Të ardhurat që do të tubohen nga shitja e ushqimit do të shkojnë për qendrën tonë që në të ardhmen të realizojmë edhe ndonjë projekt tjetër të ngjajshëm.

Bëni një qëllim për sadaka.

Ne gjithashtu kemi nevojë për ndihmë personeli që të mund të na ndihojnë me shitje dhe gatishmëri. Të gjithë të interesuarit mund të kontaktojnë përgjegjësin kryesor Berat Redzepi në mobil (95233546).

Zoti ju shpërbleftë!

Me respekt
Kryesia e QIKSHN

Print Friendly, PDF & Email
Ktheu në krye të faqesKtheu në krye të faqes

Festat e ardhëshme

Kalendari

< 2018 >
April
MaTiOnToFr
      1
 • Hele dagen
  01-04-2018

  No additional detail for this event.

2
 • Hele dagen
  02-04-2018

  No additional detail for this event.

345678
9101112131415
16
 • Hele dagen
  16-04-2018

  No additional detail for this event.

17
 • Hele dagen
  17-04-2018

  No additional detail for this event.

1819202122
23242526272829
30      

Festat e ardhëshme

< 2018 >
April
 • 01

  Hele dagen
  01-04-2018

  No additional detail for this event.

 • 02

  Hele dagen
  02-04-2018

  No additional detail for this event.

 • 12

  18:00 -04:00
  12-04-2018-13-04-2018Europe/Oslo

  No additional detail for this event.

 • 16

  Hele dagen
  16-04-2018

  No additional detail for this event.

 • 17

  Hele dagen
  17-04-2018

  No additional detail for this event.