Ditë skijimi në Tryvann!

Lajmerohen të gjithë prindërit që fëmijët e tyre vijojne mësimet ne shkollën e mësim-besimit «Urtësia» dhe ate të gjuhës shqipe «Naim Frashëri» pran QIKSHN-së, se ditën e Diel më datë 26.03.2017 do të organizohet ditë skijimi në Tryvann (Holmenkoll).

Udhëtimi do të bëhet nga ana e çdo prinderit me femijet e tyre dhe ne mendojm që të jemi atje ne ora 10:00 (keni kujdes në ndryshimin e orës nga koha dimrore në atë verore) dhe te takohemi tek parkingu i madhe (tek flamuri i kaltër).Rekomandohet  veshmbathje dimrore (çizme apo këpuc që nuk e lëshojn ujin dhe të ftohtin, çorape të leshtë, dhe rroba të brendshme të leshta, bluzë, pantallona dhe xhaketë dimri.

Këshilli prindërve do të mundësoj që për fëmijët të pregatis ushqim dhe pije si çaj, kakao, saft, etj…)

Mos harroni qe ti merrni me vehte edhe pajsjet për rrëshqitje (sajat apo skiit)

Çdo prindër është i obliguar që të jetë prezent së bashku me fëmijët e tijë pasi që kjo ditë llogaritet si ditë mësimi derisa mesuesit do të pregadisin program për këtë ditë.

 

Me respekt

Këshilli prindëror pran QIKSHN-së dhe arësimtarët e të dy shkollave

Print Friendly, PDF & Email
Ktheu në krye të faqesKtheu në krye të faqes

Festat e ardhëshme

Kalendari

< 2018 >
April
MaTiOnToFr
      1
 • Hele dagen
  01-04-2018

  No additional detail for this event.

2
 • Hele dagen
  02-04-2018

  No additional detail for this event.

345678
9101112131415
16
 • Hele dagen
  16-04-2018

  No additional detail for this event.

17
 • Hele dagen
  17-04-2018

  No additional detail for this event.

1819202122
23242526272829
30      

Festat e ardhëshme

< 2018 >
April
 • 01

  Hele dagen
  01-04-2018

  No additional detail for this event.

 • 02

  Hele dagen
  02-04-2018

  No additional detail for this event.

 • 12

  18:00 -04:00
  12-04-2018-13-04-2018Europe/Oslo

  No additional detail for this event.

 • 16

  Hele dagen
  16-04-2018

  No additional detail for this event.

 • 17

  Hele dagen
  17-04-2018

  No additional detail for this event.