Përfundoi viti shkollor 2014/15!

Perfundoi viti shkollor në shkollën shqipe «Naim Frashëri dhe në shkollën e mësim-besimit «Urtësia në Oslo.Mësuesit kishin pregaditur program të begatshëm me nxënësit e tyre të cilët prezantuan para prindërve të tyre, duke recituar poezi dhe ilahije poashtu interpretim në gitarë dhe bërja hatme e një nxënësi pranë shkollës së mësim-besimit.

Mësuesi Imri si gjitherë udhëhoqi programin festiv duke apeluar tek prindërit që ti sjellin fëmijët e tyre në shkollë sepse eshtë më se e noevojshme të ruhet kultura jonë dhe traditat tona duke e mesuar gjuhën shqipe fëmijët tanë.

Në fund të programit u ndanë dëftesa dhe mirënjohje per nxenesit, poashtu prindit kishin sjellë edhe disa gjëra për të ngrënë kështu që kjo festë e përfundimit të këtij viti shkollorë kaloj shum mirë edhe këtë vit.

Të gjithë të pranishmit i përshendeti edhe kryetari i QIKSHN-së, z. Muhamed Murat, duke ju dëshiruar pushime të këndshme verore cdo secilit nga ne.

Për të shiquar fotografit nga ky manifestin shtypni në këtu…

 

Print Friendly, PDF & Email
Ktheu në krye të faqesKtheu në krye të faqes

Festat e ardhëshme

Kalendari

< 2020 >
Juli
MaTiOnToFr
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Festat e ardhshme

< 2020 >
Juli