Rihapet xhamia sërish!

Lajmërim!

Të nderuar anëtarë, xhematë, nxënës, motra dhe vllezër dhe ju prindër të cilët sjellni fëmijët tuaj në shkollën shqipe dhe atë të mësim-besimit, ju informojmë se xhamija prej ditës së Mërkur është rrihapur përsëri.

Me fjale tjera falja e namazit të xhumasë nesër e Premte 06.02.2015 do të falet si gjithmone ne lokalin e xhamise, poashtu aktivitet e motrave muslimane do të vijojne normal çdo të Shtune.

Ditëve të Diela nuk do te mungojne edhe aktiviteti i shkollës shqipe dhe atij të mësim-besimit.Arsyeja e mbylljes se xhamise për disa dite ishte ajo se u deshte te kryhen disa pune do vogla nga disa mjeshter dhe pune qe ishin shume te rendesishme te perfundohen mbrenda ditës së Martë më 03.02.2015.

Me ndihmen e Zotit të madhërruar edhe ketu punë përfunduan dhe tashë më të gjitha punët rrethë ndërtimin të lokalit kan përfunduar dhe lokali mund te perdoret si më parë.

Kryesia e QIKSHN kërkon ndjese për mbylljen exhamise për disa dite, por qe ishte e rendësishme për përfundimit e punëve.

Shpresojme se do te hasim ne mirekuptim dhe lusim Zotin e madheruar qe ti shpërblej me të mira të gjithë anëtarët tone dhe dashamirësit që dhane nje kontribut të shkëlqyer në përfundimin e punëve tek xhamija.

Me respekte te sinqerta

Kryesia e QIKSHN’së

Print Friendly, PDF & Email
Ktheu në krye të faqesKtheu në krye të faqes

Festat e ardhëshme

Kalendari

< 2018 >
Mai
MaTiOnToFr
 1
 • Hele dagen
  01-05-2018

  No additional detail for this event.

23456
78
 • Hele dagen
  08-05-2018

  No additional detail for this event.

910
 • Hele dagen
  10-05-2018

  No additional detail for this event.

111213
1415
 • Hele dagen
  15-05-2018

  No additional detail for this event.

1617181920
 • Hele dagen
  20-05-2018

  No additional detail for this event.

21
 • Hele dagen
  21-05-2018

  No additional detail for this event.

222324252627
28293031   

Festat e ardhëshme

< 2018 >
Mai
 • 01

  Hele dagen
  01-05-2018

  No additional detail for this event.

 • 08

  Hele dagen
  08-05-2018

  No additional detail for this event.

 • 10

  Hele dagen
  10-05-2018

  No additional detail for this event.

 • 15

  Hele dagen
  15-05-2018

  No additional detail for this event.

 • 17

  Hele dagen
  17-05-2018

  No additional detail for this event.