Urime Festa e Kurban Bajramit!

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, shfrytëzojme rastin që në emër të Kryesisë së Qendrës Islamike Kulturore Shqiptare në Norvegji t’ju urojme të gjithë besimtarëve të fesë islame kudo që ndodhen festën e Kurban Bajramit.

Me dëshirë që kjo ditë e shënuar të jetë ditë e përforcimit tonë ndaj besimit, sakrificës dhe tolerancës, forcimit të zemrave tona drejtë shkallëve më të larta të devotshmërisë.

Në këtë ditë të shënuar për muslimanët, të përkujtojmë edhe sakrificën e  invalidëve të luftës, familjeve të dëshmorëve, familjeve të të burgosurve dhe të gjithë atyre që kanë dhënë kontribut për vendin tonë.

Është kjo ditë kur dëshmohet sakrifica dhe solidariteti ndaj skamnorëve dhe ndaj njëri tjetrit, prandaj lusim Zotin që për këtë të shpërblejë të gjithë ata që sakrifikuan, për mundin e dhënë.

Le të shërbejë kjo festë si mesazh i paqes, lirisë dhe përpjekjes së përbashkët në realizimin e synimeve tona.

Andaj të gjithë besimtarëve kudo që janë urojmë festën e Kurban Bajramit, me shpresë se ndër ne dhe kudo në botë të mbretërojë paqja, qetësia dhe toleranca.

Me respekt,

Kryesia e QIKSHN’së

Print Friendly, PDF & Email
Ktheu në krye të faqesKtheu në krye të faqes

Festat e ardhëshme

Kalendari

< 2019 >
April
MaTiOnToFr
123456
 • Hele dagen
  06.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

7
891011121314
 • Hele dagen
  14.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

15161718
 • Hele dagen
  18.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

19
 • Hele dagen
  19.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • Hele dagen
  19.04.2019-20.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

20
 • Hele dagen
  20.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

21
 • Hele dagen
  21.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

22
 • Hele dagen
  22.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

232425262728
2930     

Festat e ardhshme

< 2019 >
April
 • 02

  Hele dagen
  02.04.2019-03.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 06

  Hele dagen
  06.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 14

  Hele dagen
  14.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 15

  Hele dagen
  15.04.2019-24.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

 • 18

  Hele dagen
  18.04.2019

  Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.