Urime Nata e Beratit – Lejletu Berat!

Qendra Islamike Kulturore Shqiptare në Norvegji (QIKSHN) ju informon se sonte është «Nata e Beratit – Lejletu Berat», sipas disa mendimeve të dijetarëve është nata kur libri i shenjtë Kur’ani ka zbritur nga qielli në formë të plotë.

Sipas kalendarit islam, nata 14/15 Shaban, shënohet si natë e bekuar e Beratit – Lejletu Berat.

Nata e bekuar e Beratit është nata kur me dijen dhe gjykimin e All-llahut xh.sh. përcaktohen të gjitha çështjet për tërë vitin e ardhshëm. QIKSHN i përgëzon të gjithë besimtarët në vend, diasporë dhe mbarë shoqërinë myslimane për këtë natë të bekuar! Duke e lutur Allahun e Lartësuar që të gjitha lutjet që i bëni për kënaqësi të Tij, tu pranohen. Për hair nata e bekuar e Beratit!.

Print Friendly, PDF & Email
Ktheu në krye të faqesKtheu në krye të faqes

Festat e ardhëshme

Kalendari

< 2019 >
August
MaTiOnToFr
   12
  • Hele dagen
    02.08.2019

    Nuk ka detaje shtesë për këtë ngjarje.

34
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Festat e ardhshme

< 2019 >
August