Festa e Kurban-Bajramit!

kurbanbajram05102014

Qendra Islamike Kulturore Shqiptare në Norvegji, ju informon se dita e parë e Kurban-Bajramit është më 04. Tetor 2014 (E Shtunë). Programi i ditës: Falja e namazit të sabahut (ora 07.00) Ligjërata nga imami i QIKSHN (Dr. Musli Vërbani) Falja

Një kurban për skamnor!

kurbani2014

Qendra Islamike Kulturore Shqiptare në Norvegji, me rastin e afrimit të Kurban-Bajramit, njofton të gjithë anëtarër e saj se ka filluar grumbullimin e vlerës së therjes së Kurbanit në trojet tona. Kurbanat do të theren sipas një grafike të hartuar

Thirrje shtesë për mbledhje të përgjithshme

qikshn11092014

Print PDF

Filloi viti shkollor 2014/15 pran QIKSHN-së!

shkolla-shqipe07092014

Filloi viti shkollor 2014/15 edhe për nxënësit e mësimit plotësues në gjuhë amëtare dhe atë mësim-besimit! Dje në lokalet e QIKSHN-së në Oslo, tashmë të njohura për shumicën e shqiptartëve në Norvegji, filloi mësimi fakultativ për të dy shkollat edhe

Fillimi i vitit shkollor 2014/15!

Shkolla

Lajmërim! Lajmërohën nxënësit e shkollës fetare «Urtësia» pran QIKSHN-së se viti shkollor 2014/15 do të filloj ditën e Diel më datë 07.09.2014 me fillim në ora 12:00. Njekohesishte i njoftojme edhe nxënësit e shkollës shqipe «Naim Frashëri» se mësimi në

Shkolla fetare «URTËSIA» dhe shkolla shqipe «Naim Frashëri» pranë QIKSHN-së shpallin konkurs për vitin shkollor 2014/15

Shkolla

Shkolla fetare ”URTËSIA” dhe shkolla shqipe «Naim Frashëri» pranë QIKSHN-së sikur vitin e kaluar edhe këtë vitë shpallin konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitit shkollor 2014/15. Pra lusim të gjithë prindërit që kan dëshir që fëmijët e tyre të

QIKSHN ju uron festën e Fitër Bajramit!

rexhep

Anëtarë të nderuar, besimtarë të dashur ju përcjellim bekimet e All-llahut Fuqiplotë deri tek ju me shpres që ky muaj i madhërishëm të ketë lënë gjurmë të pashlyera në shpirtin tonë! Përcollëm muajin më të veçantë, muajin e Kur’anit fisnik,

Falja e namazitë të Fitër Bajramit!

logo qikshn liten

Të nderuar anëtarë,   Qendra Islamike Kulturore Shqiptrae në Norvegji shpreh rastin që t’ju informojë se dita e parë e Fitër Bajramit është Hënën më 28. korrik 2014. Falja e namazit të Fitër Bajramit do të bëhet në ora 06.00

KARVANI I RAMAZANIT Hoxhë Dr. Musli Verbani (video)!

musliverbani

Print PDF

Motrat Mustafa me këngë kushtuar muajit të Ramazanit!

motratmustafa

Motrat Mustafa kanë publikuar këngën dhe klipin më të ri të këngës “Muaji i Mëshirës”. Kënga i kushtohet Muajit të Ramazanit. Print PDF

Ktheu në krye të faqesKtheu në krye të faqes

Festat e ardhëshme

Festat e ardhëshme

okt
5
søn
all-day Dita e parë e Kurban Bajramit
Dita e parë e Kurban Bajramit
okt 5 all-day
10. Dhulhixhe 143 (Dita e parë e Kurban Bajramit) Print PDF (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = [...]
okt
25
lør
all-day Viti i Ri i Hixhretit
Viti i Ri i Hixhretit
okt 25 all-day
01. Muharem 1436 (Viti i Ri i Hixhretit) Print PDF (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); [...]
nov
3
man
all-day Dita e Ashureve
Dita e Ashureve
nov 3 all-day
10. Muharem 1436 (Dita e Ashureve) Print PDF (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = [...]
nov
28
fre
all-day Festa e 28 Nëntorit
Festa e 28 Nëntorit
nov 28 all-day
Festa e flamurit shqiptarë Print PDF (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src [...]
des
24
ons
all-day Julaften
Julaften
des 24 all-day
24. dhjetor 2014 (Julaften) Print PDF (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src [...]

View Calendar